אהבת חינם, It's good for the soul

כששאלתי מורה גדול למה באנו לעולם? אמר במיוחד בשבילך! על מנת שתחווי את האהבה הכי חזקה בעולם ושתרוויחי את השכר המופלא, שנקרא אהבת חינם." It's good for the soul"

"הוא לא יחזיק כאן מעמד יותר משבוע" אמרתי למייק כשבחנתי את עורו הוורדרד וידיו המטופחות של המתנדב החדש שלנו מאנגליה. כמה ימים אחרי שעלה מן האורוות מסריח כולו מחרא של סוסים, עמד מולי, הסתכל, חייך ואמר: "It's good for the soul".

מאז יצא לי שוב ושוב להיווכח במעלותיה של העבודה עם חרא . היה זה בשבוע הראשון לעבודתי כמטפלת בביתן 2. בחורים מגודלים אוכלים טוב, לא שולטים על היציאות שלהם וניקיונם על אחריותי. נבילה, מטפלת בעלת ותק, יפה מאוד ומטופחת, הייתה זאת שאמרה לי את המשפט. היא בחנה כיצד אני מקלחת את אותם גברתנים ואמרה: "עכשיו את חושבת שזה סוף העולם… אבל יום אחד תבואי תנשמי עמוק ותביני שבלי ריח החרא הזה את לא יכולה להתחיל את היום." "It's good for the soul" הוסיפה.

טילים ובניינים קורסים: מלחמת המפרץ בישראל | לפני 29 שנה

אז כמו שדיויד המתנדב המשיך לנקות את החרא של הסוסים גם אני המשכתי. . . כשהשיא היה בתקופת מלחמת המפרץ. אז הוחלט שביתן 2 אינו בטיחותי ועלינו להעביר את החניכים לביתן 4 – מרחק של כמאה וחמישים מטר. לכאורה משימה קלה לביצוע ,אך לא כך נפלו  פני הדברים. היחיד שאפשר היה להסביר לו את סיבת המעבר היה אחמד, תסמונת דאון שסובל מניוון שרירים וגם עיוור. אחמד הכיר את ביתן 4 שם גדל עד אשר הלך מצבו התדרדר. ובכן המהלך נעשה. כאשר הגענו אחר כבוד לבית המשופץ, עם וילונות מלמלה וחדרים נקיים, נשמנו לרווחה.

נכנסתי לראות את אחמד ידידי, חשכו עיני. כל המיטה, הקיר, וילונות המלמלה, היו מרוחים בחרא, ובעוד אני צורחת את שפיותי לשחקים. .. שמעתי לפתע בת קול שאמרה: "אהיה אשר אהיה, זוהי חידת האני שאין להסבירה, אכן זהו הרצון האמיתי. לכן כשאת סולחת הרי את משחררת אותי מלאחוז בחוטי הברזל של הגורל ומשאירה לי פסק זמן כדי לנסות ולהוריד את החסד לעולם. "לכן לכי עכשיו, תנקי את החרא לפני שתהיה עוד אזעקה ואז תצטרכי להעביר את כולם לחדר האטום ולשים על פניהם מסכות".